http://www.zoofirma.ru/

Щорічно в четверту суботу листопада в Україні вшановують День пам’яті жертв голодоморів

 

24.11.2023 року здобувачі освіти коледжу відвідали захід до Дня пам'яті жертв голодоморів, що був організований Обласною бібліотекою.
Щорічно в четверту суботу листопада в Україні вшановують День пам’яті жертв голодоморів

Голодомор - страшна трагедія в історії нашої держави, яка забрала життя мільйонів людей. У ХХ сторіччі українці пережили три голодомори: 1921-1923, 1932-1933 і голод 1946-1947 років. Наймасштабнішим був Голодомор 1932-1933 років, який увійшов в історію як геноцид українського народу, здійснюваний тоталітарним комуністичним режимом.

 

Цього року країна вдруге вшановуватиме жертв сталінського геноциду в умовах повномасштабної війни, яка супроводжується геноцидними діями росії проти українців. Трагічні події та злочини, які розгортаються на наших очах, стверджують: жива пам'ять надзвичайно важлива; ті, хто чинить злочини проти людства, мають бути засуджені світовою спільнотою, а жертви – вшановані.

В пам'ять про цю трагічну подію в залах Обласної бібліотеки для дітей та юнацтва організовано виставку-скорботу "Чорні сторінки в історії України" та книжкову виставку "В пам'ять про Голодомор".
На виставках представлені документальні книги і статті про причини й наслідки трагедії Голодомору, спогади свідків тих жахливих подій та художні твори відомих українських письменників, в яких відбилися події Голодомору, страшне голодне лихоліття – «Жовтий князь» Василя Барки, «Марія» Уласа Самчука, "Тигролови", "Сад Гетсиманський" Івана Багряного...
Для студентів та школярів було проведено історичні години: "Коли катом був голод" і "Обід від Диявола" на яких вшанували жертв голодоморів.
Голодомор – не історична минувшина, а глибока духовна рана, яка нестерпним болем пронизує нашу пам'ять. Тож ми, українці, повинні пам’ятати про трагічні сторінки нашої історії, щоб вони більше ніколи не повторилися!

 

 

Офіційні установи

Найбільш популярне

http://www.zoofirma.ru/